Založ si blog

Femme fatale

Bolo to v jednom podnájme. Keď som bol ešte šťastne slobodný a moja kariéra len pekným snom. Traja kámoši v jednej izbe. Krčmy, diskotéky, sloboda – to sme si užívali. V tom istom dome, vo vedľajšej izbe bývali dievčatá. Mladé a inšpiratívne, užívali si slobodu spolu s nami. Neboli to žiadne netýkavky, skôr naopak. Čo sa týka zlozvykov a nerestí, my chalani sme za nimi výrazne zaostávali, ale to sa dalo pochopiť. Nemali to dievčence ľahké. Prišli do veľkého sveta mladé a neskúsené. V mužskom svete jednoducho skvelý “materiál” na zneužitie a oklamanie. Naučili sa mu brániť tak, že sa mu prispôsobili, správaním aj myslením.

Jedna z nich bola skvelá spoločníčka. V jej spoločnosti bol vždy nejaký chalanisko, vždy iný… Nás si veľmi nevšímala, asi sme neboli jej “šálkou kávy”. Keď mala ťažký deň, vždy žobronila o masáž chrbta. Také pozvanie sa nedá odmietnuť. Samozrejme vyzlečená do pol pása a ešte troška, bez hanby, veď sme neboli cudzí. Masáž vraj bola príjemná a ja som sa tiež nemal na čo sťažovať, zvlášť, keď sa neskôr pridali aj spolubývajúce – skvelé afrodiziakum :).

Ďalšia bola výborná kuchárka a ležérna hipisáčka – no stress, no war. Rada piekla koláčiky. Raz, keď som prišiel z roboty, už mala napečené. Všetci okolo v dobrej nálade – už ich vraj ochutnali. Dal som si jeden. Čakal som otázku, či mi chutí, ale namiesto toho sa ma “kuchárka” spýtala, ako sa cítim. Cítil som sa veľmi dobre, tak som si dal ešte dva. Keď ma po chvíli začala zrádzať gravitácia, šibalka sa priznala a ja som sa radšej išiel ukotviť do postele, aby som neodletel. Tak som prvýkrát zistil, že tráva sa niekedy dáva aj do koláčov, lebo je to veselé :).

Veľmi nás bavili večerné rozhovory. Témy boli odvážne. Dámy by sa pri nich červenali, ale naše dievčatá boli zvyknuté. Držali nás stále v napätí, napríklad, keď obtočené len do uteráčika “nenápadne” prechádzali do kúpeľne obývačkou, kde sme sledovali telku.

Tak sme si nažívali spokojne a v mieri.

Jedného dňa sa v našej obývačke objavila ďalšia mladá dievčina s taškami. Nenápadná myška s očami zatúlanej srnky. Vraj tu bude tiež bývať. Potešili sme sa. Chalanom stačí málo ku šťastiu.

Dievčina do našej partie výborne zapadla. V jej čiernych očiach horeli šibalské ohníky. Zvádzala nás každým pohybom a každým pohľadom. Nato, že mala ledva 20, jej až príliš chutil alkohol. Ten z jej ohníkov spravil plamene a nám chudákom už nebolo pomoci. Vtedy som asi prvýkrát v živote zistil, ako sa cíti chlap so zamotanou hlavou a s rozumom “proklatě nízko”. Zamotali sme sa všetci traja, jeden po druhom. Každému venovala jednu noc. Vedeli sme o tom. Najmladší z nás to zobral až príliš vážne. Myslel si, že tá noc a on sú pre ňu dôležité. Daroval jej červenú ružu a svoje srdce na dlani, ale nepochodil, srnky sa len tak ľahko skrotiť nedajú. Dievčina ho vysmiala. Kruté odmietnutie.

Po nejakom čase som ju opäť uvidel v obývačke s taškami. Mala na sebe drahý kabát, nové topánky, nový účes. Vraj odchádza s novým priateľom na dovolenku kdesi ďaleko. Domysleli sme si, že bonita dostala prednosť pred citmi. Ako správni chlapi sme sa tvárili, že je to v pohode, ale nebolo…Po jej odchode to už nebolo ono. Najmladší a z nás najviac sklamaný, to nezvládal. Z veselého človeka už bol len smutný tieň. Nakoniec dal v práci výpoveď a vrátil sa domov, aby zabudol. My dvaja sme si to síce zľahčovali tvrdením, že to bola len ku..a, ale nepomáhalo to, mali sme ju v hlave ako vírus.

Nakoniec to vyriešil najlepší lekár – čas. Čas a skutočné lásky, na ktoré človek čaká celý život.

Stretli sme sa potom s kamarátom ešte niekoľkokrát. V nových vzťahoch, v nových životoch, ale keď sme boli sami, vždy sme si spomenuli …

Naša femme fatale bola potvora. Nádherne voňavá a neodolateľná.

Zmeň meno a ten príbeh bude o tebe

04.12.2015

Včera som si kúpil časopis Nota Bene. Tak, ako to robím poctivo každý mesiac. Je to pre mňa už taký rituál, keď si na konci mesiaca pripravujem mince len kvôli tomu, aby som potešil predajkyňu- viac »

Ako deti učia svojich rodičov.

31.10.2015

Keď som bol kedysi veľmi dávno slobodný a bez záväzkov, svet bol gombička. Bolo mi jasné, čo ma baví a čomu sa chcem venovať. Mal som svoje koníčky a nevedel som si predstaviť, že sa ich viac »

škola, učiteľ, žiaci

ZMOS súhlasí so zvýšením učiteľských platov, odmieta však dvojité navýšenie

20.07.2017 16:14

Združenie miest a obcí Slovenska súhlasí s kompromisným návrhom na zvýšenie tarifných platov pedagogickým a odborným zamestnancom škôl od 1. septembra o šesť percent.

PREMIÉR: Stretnutie s izraelským premiérom

Netanjahuovo naduté napádanie EÚ je ‘šialené’, píše denník Haarec

20.07.2017 16:03

Ostrý výpad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua proti Európskej únii, ktorý v Budapešti omylom unikol do slúchadiel novinárov, bol politicky premyslený - a diplomaticky dementný. Napísal to dnes denník Haarec.

polsko, polsky parlament, parlament, pravo a spravodlivost,  Jaroslaw Kaczyńsky

Poľský Sejm schválil kontroverzný zákon o najvyššom súde

20.07.2017 16:00

Dolná komora poľského parlamentu, Sejm, schválila kontroverzný zákon o reorganizácii najvyššieho súdu.

euro, peniaze, EU, európska únia, €, mena, ECB, Európska centrálna banka, holuby,

Pomoc zadlženým krajinám eurozóny funguje už sedem rokov

20.07.2017 16:00

Už sedem rokov funguje tzv. európsky mechanizmus pre stabilitu, nazývaný euroval. Pomáha krajinám platiacim eurom, ktoré sa ocitnú v problémoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 2970x
Priemerná čítanosť článkov: 990x

Autor blogu

Kategórie